تبلیغات
خاکریز - مطالب تیر 1386

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب


جمعه 8 تیر 1386

بینش لغزان!در صبح یازدهم تیرماه سال 1360 كه فقط چندروز از فاجعة حزب جمهوری اسلامی و شهادت شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی و یارانش می‌گذشت حضرت امام خمینی (سلام‌الله علیه) درجمع خانوادة آن شهیدان پرده از وجود جریانی آمریكایی كه همیشه همراه انقلاب هست گشودند و فرمودند:
 «مِن باب اتفاق نبود كه وقتی مجلس شورا می‌خواست تأسیس بشود باز مخالفت‌ها شد و وقتی هم تأسیس شد باز در خودِ  مجلس افرادی در آن موادی که برای حفظ اسلام و حفظ استقلال کشور مفید بود، مورد اشکال واقع شد. این یک مسأله‌ای بود و یک جریانی و این جریان هست همراه با این انقلاب، همزاد با این انقلاب و الآن هم هست و بعدها هم خواهد بود. بی‌جهت نیست که یک کسی در مجلس شورا انگشت می‌گذارد روی یک ماده‌ای که آن ماده بر حسبِ خواست اسلام ادامه‌دهندة اسلام و ادامه‌دهندة راه اسلام است. (اصل ولایت فقیه) آن ماده مورد مؤاخذه قرار می‌‌گیرد و مخالفت.
 و مِن‌باب اتفاق نیست که بعد از آن که آن مسأله گذشت، دولت وقتی که یک دولت اسلامی است و متعهدی است مورد اشکال و مورد هتک قرار می‌گیرد. .. مسائلِ آمریکاست و اسلام؛ جریان، جریان آمریکایی در مقابلِ اسلام از همان اول ... یک جریانی بود که باید افراد متعهد نباشد. اگر شده آن‌ها را ازصحنه بیرون کنند و منعزل کنند از مردم، بهتر... این جریانی بود و هست که می‌خواهند این کشور را با آن جریان بکشند به طرف آمریکا. (صحیفة امام ج 15 ص بیست و سه)

این سخنان حضرت امام در صورتی بود که طرفداران نشان‌دار آمریکا چون «بنی‌صدر» و «بازرگان» و «ابراهیم یزدی» و به طور کلی لیبرال‌های «نهضت آزادی» در آن برهه به طور کلی از مجلس و دولت برکنار بودند و بنی‌صدر نیز فراری. بنابراین که امام راحل(رحمت‌الله علیه) همراهی همیشگیِ این جریان را گوشزد می‌کنند و از آن نیز نه فقط به عنوان چند فرد و یا یک گروه سیاسی بلکه «جریان» تعبیر می‌کنند، نباید آدرس را به اشتباه رفت و فقط آنان را در لیبرال‌های نشان‌دار جست‌وجو کرد بلکه باید مختصات این جریان را شناخت، تا افراد آن نیز شناخته شوند.