تبلیغات
خاکریز - مطالب اردیبهشت 1386

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب


دوشنبه 31 اردیبهشت 1386

خواب دیدم پیغمبر لب های من را بوسیدند!ببینید لب های من داغ است
خانواده ایشان وقتی بیست سال پیش تشریف آوردند منزل مافرمودند كه مرحوم آقای مطهری چند شب قبل از شهادت كه بیدارشدند برای نماز شب .من دیدم ایشان همیشه كه بیدار می شدند یك جوری آرام حركت می كردند كه ما از خواب بیدار نشویم،ولی آن شب من دیدم ایشان از خواب كه بیدار شدند پاهایشان را محكم بر زمین می گذاشتند. من بیدار شدم و گفتم چی شده.شما چرا امشب این جوری راه می روید؟ تا دیدند من بیدار شدم فورا آمدند و دست من را گرفتند و گذاشتند روی لبهایشان. گفتند ببینید لبهای من داغ است!؟.من دست گذاشتم دیدم لب هایشان داغ است.گفتند: خواب دیدم  الان پیغمبر لب های من را بوسیدند.خوب وقتی پیامبر لب های كسی را می بوسد خیلی معنا دارد، یعنی معلوم می شود.تمام روح آقای مطهری در آن لب هاست . در دفاع از اسلام است و این مسئله با تمام خلوص نیت انجام می گرفت..این بوسه باعث شده كه مرحوم مطهری تا دوران قیامت زنده بماند. (حجت الا سلام والمسلمین فاكر)

Smileyدر این شرایط احتیاج  به یك چنین كسی برای رادیو تلویزون وجود دارد!
روزهای اول پیروزی انقلاب اسلامی بودمن خیلی اوقات همراه ایشان بودم.از مدرسه علوی بر گشتیم منزل ؛دیدیم تلویزیون دارد دادگاه خسرو گل سرخی از روسای حزب توده را پخش می كند .ایشان خیلی ناراحت شدند و گفتند: چرا یك  چنین دادگاهی را كه در واقع نوعی تبلیغ كمونیست هاست تلویزیون دارد پخش می كند.همان جا تلفن را برداشتند و با قطب زاده كه مسئول رادیو تلویزیون بود صحبت كردند و او را خیلی شدید مورد اتهام قرار دادند  و سرش فریاد كشیدند كه این ها چیست كه تو پخش می كنی و اگر دوباره پخش كنی تو را از آنجا بر می داریم .خصوصا كه امام قطب زاده را مشروط به نظارت استاد مطهری در رادیو تلویزیون قرار داده بودند و ما از خود استاد وقتی سوال كردیم كه چرا ایشان را در آنجا قرار دادند ،ا یشان گفتند خوب این آدم لاتی است و الان در این شرایط احتیاج به یك چنین كسی برای رادیو تلویزون وجود دارد            (دكتر علی مطهری)

با همین نام كمیته ای هم باید مجازات بشود  
به ایشان خبر دادند كه كسی با نام كمیته ای تخلفی كرده و وارد منزل كسی شده و انجا تخلفی كرده و از این قبیل وقتی به ایشان خبر دادند ایشان گفتند كه بلافاصله باید او را دستگیر كنید و با همین نام كمیته ای هم باید مجازات بشود.این طور نیست كه اگر ما او را مجازات كنیم .باعث تضعیف انقلاب بشود . گفتند اتفاقا باعث تقویت انقلاب می شود .          (دكتر علی مطهری)

من تعجب می كنم از آقای خامنه ای!
مقارن پیروزی انقلاب،همان روزهایی كه كمیته استقبال از امام درست شده بودیكی از واحد های آن ،بخش تبلیغات كمیته استقبال بود كه رهبر معظم انقلاب مسئول آن قسمت بودند .ما بعدا از استاد  مطهری شنیدیم كه ایشان خودشان در واقع رئیس ستاد استقبال و مسئول این كمیته بودند .ایشان گفتند كه من تعجب می كنم از آقای خامنه ای كه چطور این مقدار با اخلاص هستند و هیچ به دنبال خودنمایی نیست كه بخواهد خودش را مطرح كند، خودش را نشان بدهد. من در جریان كمیته استقبال از امام بیشتر به تقوای ایشان پی بردم          (دكتر علی مطهری)

ما باید به مكتب خودمان اعتماد و اطمینان داشته باشیم
استاد اصرار داشتند روی این مطلب كه مبادا ما نسبت به مكتب خودمان احساس خود كم بینی داشته باشیم و فكر كنیم كه با اضافه كردن عناصری از مكاتب بیگانه به مكتب خودمان،باعث تكامل این مكتب می شویم و بنابراین یك مكتب التقاطی پیدا كنیم به نام اسلام كه به این وسیله معضلاتی را حل كنیم.
ایشان خیلی روی این نكته تاكید داشتند كه ما باید به مكتب خودمان اعتماد و اطمینان داشته باشیم
و ایمان داشته باشیم كه مكتب اسلام قادر است جهان را رهبری كند و قادر است با همه شرایط مختلف زمانی و مكانی سازگار باشد و همه موضوعات جدید را پاسخگو باشد  و هیچ نیازی به دیوزگی مكتب های بیگانه وجود ندارد .
خوب در آن دوره دیوزگی و التقاط بیش تر با مكتب ماركسیسم  انجام می شد . امروز شكل دیگزی این التقاط وجود دارد .مثلا فرض كنید افرادی هستند كه می خواهند دموكراسی غربی را بر ما تحمیل كنند. می خواهند مفهومی كه ما از حكومت مردمی داریم این را تطبیق بدهند بر همان دموكراسی غربی یا این كه آزادی را به همان مفهوم غربی تفسیر و تاویل بكنند .    (دكتر علی مطهری)


انها خوب می فهمند چگونه باید یك ملت را مطیع خودشان بسازند!
این جمله مشهور و جالبی است از استاد مطهری كه می فرمایند استعمار سیاسی و استعمار اقتصادی ، توفیق حاصل نمی كند. مگر آن كه در استعمار فرهنگی توفیق حاصل كرده باشد،همان طور كه شما امروز می بینید در عراق و افغانستان جزو اولین كارهایی كه امریكایی ها دارند انجام می دهند این است كه كتاب های درسی آنان را تغییر بدهند .بنابراین ،خود آن ها خوب می فهمند كه چگونه باید یك ملت را مطیع خودشان بسازند .در ایران  هم می بینید كه بیش ترین تلاش آن ها بر تهاجم فرهنگی است .جوان ها را به فكر خودشان، به مكتب خودشان، به فلسفه ی خودشان، به ادبیات خودشان بدبین كنند و در مقابل، به فرهنگ غربی خوش بین بكنند تا در نتیجه به راحتی اهداف آن ها را بپذیرد . (دكتر علی مطهری)

       
عامل نادیده گرفتن محبوبیت خود
فرض كنید كه گروهی پیدا می شود  به نام مجاهدین خلق ،گروه دیگری پیدا می شود به نام فرقان.خوب عده ی زیادی بودند كه می دیدند اینها چه می گویندولی ما می بینیم كه استاد مطهری در كنار امام ندای خطر سر می دهد.خوب این مساله دو زاویه دارد: یكی تشخیص،یعنی این كه انسان تشخیص بدهد كه اینها گروه منحرفی هستند. افراد بسیار عالم و باهوش هستند ولی می بینیم كه استاد مطهری نمی شوندچرا ،چون یك عامل دیگری باید باشد.آن عامل سوز درونی،عامل احساس مسئولیت  در مقابل آینده جوانها و اجتماع ،عامل نادیده گرفتن محبوبیت خود، این كه بگوید اگر من این را بگویم مثلا جایگاه  من در مقابل جوانان و دانشجویان پایین می آید .وقتی احساس می كرد اینجا تكلیف است و باید گفت.اینجاست كه كار خطرناكی است و كار هركسی نیست.عده ای از ترس این كه یك جوی علیه او بسازند ،او را احیانا تحقیر كننداصلا اظهار نظر نمی كند. (دكتر علی مطهری)


با فلسفه و عرفان اسلامی زندگی می كرد
من خیلی از افراد ی را دیدم كه بهترین بیان را در فلسفه دارند،ولی به هیچ وجه فیلسوفانه زندگی نمی كنند.بهترین بیان را در مباحث عرفان عملی دارند،ولی عرفان عملی ندارند .مرحوم شهید مطهری را آن طور كه من یافته بودم...این بزرگوار در مباحث اخلاق اسلام، عرفان اسلامی، با فلسفه و عرفان اسلامی زندگی می كرد...خوب یه عده ای خیلی خوب این ها را می گویند،منبر می روند ،...ولی با عرفان زندگی نمی كنند.(حجت الاسلام و المسلمین دكتر سید مصطفی محقق داماد)