تبلیغات
خاکریز - مطالب مهر 1385

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب


چهارشنبه 12 مهر 1385

آقای هاشمی!نترسیدو نترسانید!آقای هاشمی!نترسید و نترسانید
 

سالهای اولیه دهه 70 « مرحله ای است که  می توان آن را دوران جهاد اکبر نامید. دورانی که شور و هیجان اولیه ی انقلاب تا حدود زیادی فرو نشسته و چهره راحت زندگی،خود را به بسیاری نشان داده و چرب و شیرین زندگی در دهان ها مزه کرده است»(1) . در این دوران خطرناک «که اکثر انقلاب ها دچار لغزش و انحطاط می شوند»(2) اقتصاد سرمایه داری که کارگزارن دولت، درهای آن را به سوی مردم باز کرده اند نمی خواهد با « یك عده سرمایه‌دار زالوصفت که به بهانه مضر بودن اقتصاد دولتی ، به حال خود رها شده و به جان این ملت افتاده‌اند.»(3) مبارزه شود و این تساهل و تسامح نتیجه ای  ندارد جز این که « نفوذ سرمایه‌داران بزرگ در پیكره اقتصادی كشور منشا گرانی و اخلال در امور می شود»(4) و از آن موقع است  که «سرمایه‌داران تحت لوای بخش خصوصی به تخریب اقتصادی مشغول می شوند و هر روز سنگی در مقابل توان اقتصادی مردم مظلوم و مستضعف می اندازند.» (5)

...وچنین می شود که دارندگی جای سازندگی را می گیرد و فریاد سید علی بر مسئولین دولتی بلند می شود که : «یک عده ای حودشان را مشغول پول و دنبا و ماده پرستی کرده اند به اسم سازندگی،این سازندگی است» فریادی درست چند جمله بعد از جمله ای که رهبردر آن، بسیجیان را ندا می دهد که  در وسط میدان باشند تا «ارزشهای اصلی انقلاب زنده بماند» .ولی شاید  که  مصلحت! نبوده  جملات انتهایی رهبر! چون بقیه ی جمله در پوستر ها و پارچه نوشته ها در یاد ها بماند. .اما تاثیری که دارندگی و اقتصاد سرمایه دار محور برجامعه میگذاشت مصلحت بردار نبود  . «برادران ،نمی شود ما در زندگی مادی مثل حیوان بچریم و بغلتیم و بخواهیم مردم به ما به شکل یک اسوه نگاه کنند،مردمی که خیلیشان از اولیات زندگی محروم اند. مگر اشراف چگونه بودند؟چون آنها فقط ریششان تراشیده بود،ولی ما ریشمان را گذاشته ایم، همین کافی است؟نه، ما هم مترفین می شویم.بترسیم ترف،فسق هم دنبال خودش می آورد.»(6)

شهر به ظاهر در امن و امان و منتقدان ،دشمنان پیغمبر اند. انتخابات هفتمین دوره ریاست جمهوری فرا می رسد شبهه ای که در تریبون نماز جمعه به بهانه "صیانت از رای های مردم "در جامعه قوت می یابد کمک زیادی به موج پیروز  می کند . اکثریت دولت اصلاحات همان "مردان دوران" دارندگی هستند ُ بازی  فقط خانه های آنان را تغییر داده بود.  مردان تئوریسین از اتاق فکر های امن خود خارج می شوند تا دست پخت های خود را در اختیار مردم قرار دهند. " ارزش های اسلامی ، همان اندازه که احیا شده بود دوباره کم رنگ می شود".(۷) هلهله های دشمنان ،صدای  یاران خودی انقلاب را در گلو خفه می کند .«چگونه خوشحال نباشم از اینکه موج تازه ای در ایران  بر پا شده که مصمم است طومار حکومت اسلامی را در هم بپیچد و حکومتی نظیر حکومت ایران در دوران شاه و عربستان صعودی را روی کار آورد...».(۸)اما انگار خداوند چیز دیگری می خواست. انتخابات نهم دوره ریاست جمهوری از راه می رسد ، عده ای می کوشند دل نگرانی جنگ را  همچون سال های ابتدایی دهه 70  در دل های مردم به نگرانی اول تبدیل کنند. خیلی ساده بود : اگر با آنان باشید سربازان عموسام  به ایران حمله نخواهد کرد و اگر بر آنان باشید "غرور یک ملت به آسانی  خواهد شکست"(۹)


سخنان و اتفاقات مختلف آن دوران  این فکر را در ذهن انسان شکل می دهد که انگار سربازان عمو سام !در مرزهای ایران گاوچرانی می کنند تا در داخل ایران  "عده ای" با تکیه بر «ابهت چکمه ها» نبازند و آنان  نیز در این طرف میدان بازی انتخابات را  طوری ادامه می دهند تا گاوچرانها، دیگر مثل همیشه بازنده نباشند.
با آن که در 16 سالی که گذشته بود « چندان امیدی به بهبود اوضاع نبود و آن حالت نا امیدی روز به روز گسترش پیدا می کرد » (۱۰)اما « خدا خواسته بود تا دلهای مردم هدایت شود»(1۱) و پس از سالها دولت اسلامی روی کار بیاید که «از لحاظ تطابق با شعارهای و آرمان های امام و انقلاب استثنایی است» (۱۲)و « تحولی در کشور شبیه انقلاب اسلامی ایجاد شود » (1۳) اما گویی نباید « خیال کنیم چون دولتی ارزشی روی کار آمده، همه چیز درست می شود چرا که قدرت پرستان، رانت خواران و مقام پرستان هنوز هستند و برای دولت تعیین تکلیف می کنند تا دولت را ناتوان معرفی کنند.» (1۴)
تعیین تکلیف ها از اولین لحظه های کار دولت اسلامی  شروع شد و گویی تا لحظه ای که خیال واهی "دولت مردم مٌرد" تحقق پذیرد ادامه خواهد داشت.
و در این میان انتشار نامه ی محرمانه امام نیز گویی «گوشه ای از پروژه ی مافیای قدرت و ثروت» بود  تا با « ایجاد نسبت میان شرایط كنونی كشور با شرایط ماههای آخر جنگ تحمیلی » نوعی «هشدار برای تصمیم گیران فعلی» (1۵) بدهد .زیرا که «باید از این تجربیات كه در دسترس‌‏مان است، كمال استفاده را کنیم» (1۶)و بدانیم که «مقاومت در برابر آمریكا و غرب در پرونده هسته ای، نیاز به امكانات زیادی دارد كه ما از این امكانات برخوردار نیستیم و در نتیجه باید همان گونه كه در تابستان 67 امام(ره) آتش بس را پذیرفت، در مقطع كنونی هم تعلیق هسته ای پذیرفته شود.»
اما«كسانی كه تصور می‌كنند می‌توانند در اراده مستحكم ملت بزرگ ایران خللی ایجاد كنند» (1۷)باید بدانند که « ملت ایران در مسیر پرافتخاری كه انتخاب كرده استوار و مستحكم است» .(1۸) آری!در این دوران که دشمنان انقلاب پرونده هسته ای و سایر فشار ها را بهانه ای برای دست کشی  ما از آرمان های انقلابیمان قرار داده اند باید بدانند که ملت ایران، درس آموز امامی هستند که به آنان آموخت تا «تا آخر بایستند».
آری آقای هاشمی!شاید  عیب این مردم این باشد که هنوز «امام را به موزه های تاریخ نسپرده اند» .(1۹)
آقای هاشمی«نترسید ،نترسانید،آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند »«ما آمریکا را خوب می شناسیم و می دانیم که می توانیم در برابرش مقاومت کرده و از شرفمان دفاع کنیم »(20) آقای هاشمی باید «قفس را شکست و مردانه از آن خارج شد» .(21)
آقای هاشمی! تا بسیجیان خامنه ای ایستاده اند هر گز حدیبیه اینجا تکرار نخواهد شد .«ما تسلیم بی عدالتی ها نخواهیم شد و با ستمکاران کنار نخواهیم آمد »(22)آری! «.بگذار دنیای پست مادیات با ما چنین کند ولی ما به وظیفه ی اسلامی مان عمل می کنیم »(23) .  ما در مقابل بی عدالتی های آنان خواهیم ایستاد واگر «اینجا دشمن خیلی فشار بیاورد حادثه ی کربلا تکرار خواهد شد» (24).اما آقای هاشمی حاشا که بچه بسیجی میدان را خالی کند و جراحت کربلا دوباره بر قامت ایتام آل محمد نشیند. نظر شما چیست! شاید مدینه و کوفه شهرهای بهتری باشند برای ماندن و در آرامش بودن.   (پاورقی ها در ادامه مطلب)   

 

و شیاطین بیدارند:

این که خاکریز بازدید کننده ای از اسرائیل داشته باشه چیز غریبی نیست امااین که اسرائیلی با جستجوی «فان الجهاد باب من ابواب الجنه» در موتور گوگل ویژه ی عبری زبانان وارد خاکریز شود چیز جالبی است.

خیبر خیبر یا صهیون..سوف یعود یا صهیون

جمعه 7 مهر 1385

اهل کوفه نباشیه سوال از شمایی که احتمالا اهل کوفه نیستی !

چرا اهل کوفه علی(ع) را تنها گذاشتند و علی آن بزرگ مرد تاریخ مظلوم زیست  ؟

آن قدر مظلوم که وقتی علی(ع) به عنوان رهبر جامعه اسلامی در محراب پایتخت،  ترور می شود آن مرد شامی می گوید علی در محراب نماز چه می کرد؟

و چه مظلومیت های بزرگ تر و بزرگ تر از این!


 بنده یک زمانی در زندگی امیر المومنین(ع)در دوران تقریبا پنج ساله ی آن بزرگوار و آن چه پیش آمد،یک مطالعات وسیعی داشته ام  که آن چه می توانستم از این مطالعات به عنوان جمع بندی به دست بیاورم این است که تحلیل سیاسی ضعیف بود.البته عوامل دیگری هم وجود داشت،در درجه ی بعد، اما مهمترین  مسئله این بود . و الا خیلی از مردم هنوز مومن بودند و مومنانه در پای هودج ام المومنین به دلیل تحلیل غلط در مقابل علی(ع) جنگیدند و کشته شدند.(1)


علت همه ی خون دل های امیر المومنین (ع) این بودکه قدرت تحلیل مردم ضعیف بود،صاحبان نفوذ روی ذهن های مردم اثر می گذاشتند.قدرت تحلیل و قدرت فهم مردم را باید اصلاح کرد،باید درک مسائل سیاسی در جامعه بالا برود تا بشود عدالت را اجرا کرد.(2)چیزی که امام حسن مجتبی (ع) را شکست داد،نبودن تحلیل سیاسی در مردم بود. تحلیل سیاسی نداشتند .آن چیزی که فتنه ی خوارج را به وجود آورد و امیر المومنین (ع) را آن جور تحت فشار قرار  داد و قدرتنمد ترین آدم تاریخ را آن جور مظلوم کرد،نبودن تحلیل سیاسی در مردم (بود)والا همه ی مردم که بی دین نبودند، مردم تحلیل سیاسی نداشتند...بنده دارم با شما جوان های عزیز حجت خدا را تمام می کنم. من به شما این حقیقت را عرض کردم و گفتم.(3)


آگاهی های سیاسی از جمله مواردی است که همه ی مردم به آن احتیاج دارند، زیرا ملتی که قدرت تحلیل صحیح داشته باشدمی تواند توطئه دشمن را در یابد و خود را ازنرنگ و فریب او در امان نگه دارد.(4)باید قدرت دید حقایق سیاسی در مردم به وجود آید تا در برخورد با جریان ها و حوادث سیاسی گیج نباشند.اگر مردم قدرت تحلیل داشته باشنداین مملکت و انقلاب را بیمه و تضمین می کنند.(5)

1.سخنرانی مورخ27/6/1370 2.روزنامه رسالت 6/9/1375  3- همان13/8/1372 4- همان6/11/13735  5- حدیث ولایت،پیشین،ج3،ص 109


شناختن این درد ها آنهم در سخنان مقام معظم رهبری و دوری کردن از آنها  بهترین صراطی است که منتهی می شود به این که تو هم اهل کوفه نباشی:


دوشنبه 3 مهر 1385

كه سرباز كم است . . .نگاه اول :

 قطعه گمشده ای از پر پرواز كم است

یازده بار شمردیم و یكی باز كم است

این همه آب كه جاریست نه اقیانوس است

عرق شرم زمین است كه سرباز كم است

می گویند رمضان بهار دل هاست...پس ما دوباره بهار دیگه ای رو در تنهایی آقامون شروع کردیم/می گویند در  رمضان درهای آسمان باز است...پس «این الطالب بدم المقتول بکربلا»/ می گویند دعا در ماه رمضان مستجاب است...پس «الهی بفاطمه عجل لولیک الفرج»/همین!