تبلیغات
خاکریز - مطالب اسفند 1384

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب


جمعه 19 اسفند 1384

۱:گاوچرانها فکر می کنندآمریکایی ها چه چاره خواهند اندیشید؟
در بیست و شش سال گذشته امریكا همیشه به عنوان تهدیدی بالقوه علیه ایران مطرح بوده و تقریبا از پیروزی انقلاب تاكنون شدت جریان چالش بین دو طرف با نوسانات كاهنده و یا فزاینده روبرو بوده است اما به نظر می رسد پس از دو دهه چالش، اكنون شرایط برای هر دو طرف وارد مرحله تعیین كننده ای شده كه در هیچ دوره ای به حساسیت زمان فعلی نبوده است .
در حالی که بوش در دور دوم ریاست جمهوری خود بسر می برد و کاندولیزا رایس (چهره شاخص نومحافظه کاران) به جای کالین پاول (شخصیت معتدلتر تیم سابق بوش)، زمام دستگاه سیاست خارجی امریکا را به دست گرفته است ، همچنان این سوال به قوت خود باقی است که واشنگتن قصد دارد چه تدبیری را در مقابل تهران به کار بندد؟
تهاجم نظامی امریکا به افغانستان و عراق و ساقط شدن رژیم مرتجع طالبان و حکومت به ظاهر مقتدر بعثی ، آن هم سریعتر از آنچه که بسیاری از تحلیلگران پیش بینی می کردند ، در کنار فعالیت پایگاه های امریکایی در کشورهای همسایه شمالی و جنوبی از آنجا که به تکمیل محاصره استراتژیک جمهوری اسلامی ایران انجامیده ، این سوال را در برابر کارشناسان سیاسی داخلی و خارجی قرار داده است که آیا ممکن است هدف بعدی ماجراجویی های کاخ سفید ، ایران باشد؟
آیا امریکا خواهد توانست نسخه افغانی و عراقی را برای ایران نیز تجویز کند؟ رایس می گوید: «ایران می بایست در قبال نگرانی هایی که ما در مورد سیاست های این کشور داریم ، پاسخگو باشد [این سیاست ها] اکنون 180درجه در تضاد با منافع ماست». آیا این سخنان از سوی یکی از مقامات عالی رتبه دستگاه سیاستگذاری امریکا ، حاکی از خواب های جدید ایده آلیست های پرخاشجو و افراطگرای کاخ سفید برای یکی از مهمترین کشورهای خاورمیانه است؟ آیا امریکایی ها می خواهند و اصولا می توانند مهمترین مانع عمده پیشروی به سمت منافع خود در خاورمیانه را با بمب و موشک از میان بردارند؟ و آیا غلبه بر ایران به همان سهولت پیروزی های نظامی امریکا در افغانستان و عراق میسر خواهد شد؟
جنگ در  سکوت
صحبت های بوی جنگ می دهد!

آیا جنگ با آمریکا شکل خواهد گرفت ؟سرادار اباذری از فرماندهان سپاه پاسداران چندی پیش در یک گفتگوی مفصل با دانشجویان تهرانی درباره احتمال حمله آمریکا به ایران می گوید: «اگر آمریکایی ها تا حالا به ما حمله نکرده اند،به خاطر آماده نبودن و نداشتن جرات است،اگر آنان به این نتیجه برسند که توانای حمله به ایران را دارند لحظه ای درنگ نمی کنند» اباذری می گوید : «صحبت ها بوی جنگ می دهد، بی آنکه بخواهیم آمریکا راکوچک کنیم یا بزرگ نمایی کنیم باید بگوییم که امروز آمریکایی ها به اندازه 120 کشور زور دارند و تجهیزات نظامی و بودجه آنها به اندازه یک سوم جهان است و بزرگ ترین قدرت نظامی تاریخ را به وجود اورده اند. فاصله آمریکا با رقبایش بسیار زیاد شده است.البته به دلایل برخورداری از زور زیاد،کمتر فکر می کنند و تنها به زور متوسل می شوند و علت سقوط آنها هم همین خواهد بود.»
وی در ادامه می گوید : «احتمال وقوع جنگ جهانی سوم وجود دارد ، افراد صاحب قدرت در آمریکا یعنی جمهوری خواهان به جهان نگاه میلیتاریستی دارند و می گویند اگر راه میانبر داشته باشیم چرا راه خود را دور کنیم.به همین منظور محور شرارت عراق ،ایران و کره شمالی را مطرح کردند، آنها از پس عراق برآمدند و حالا می گویند باید در اینجا امنیت ایجاد کنیم زیرا منابع اصلی قدرت  آمریکا درمنطقه و اطرف ایران است و تنها نقطه مقابل آمریکا هم ایرن است.»


او می افزاید : «چون همه کشور ما در محاصره امریکایی هاست،.آنها سعی خواهند کرد از خراسان ،چابهار،خوزستان و کرماشاه شهر ها را دور بزنند و با حمایت آپاچی ها ،موشک های شب پر و نسل جدید آپاچی ها پیشروی کنند. دشمن با عملیات غیر خطی و بعد از تثبیت مواضع خود سعی خواهد کرد ظرف 10 روز به تهران برسد.»جمعه 19 اسفند 1384

ادامه۱: آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکندادامه مطلب  گاوچرانها فکر می کنند :

کل یوم عاشورا
"جان پایك" ، رئیس مركز مطالعات امنیت جهانی نیز در مصاحبه با روزنامه آمریكایی "بوستون گلوب" گفت : امیدوارم زمانی كه آمریكایی‌ها یا اسرائیلی ها در مورد حمله نظامی به ایران صحبت می كنند درباره تمامی اقداماتی كه ایرانی ها می توانند برای به روز سیاه نشاندن زندگی ما انجام دهند ، فكر كنند .
جان نگروپونته رئیس سازمان سیا نیز در ادامه گزارش خود نگرانیهای آمریكا در رابطه با توانمندیهای ایران در مسایل موشكی (شهاب 3) ، نفوذ ایران در بین شیعیان عراق و كنترل تنگه هرمز توسط ایرانیها را مورد تأكید قرار داده و می افزاید : كاركنان دولتی و غیر دولتی آمریكا معتقدند دستگاه اطلاعاتی ایران و سپاه پاسداران می توانند خسارتهای شدیدی به تلاشهای آمریكا در عراق وارد سازند .
به نوشته گاردین، پرفسور راجرز نیز  بر این عقیده است که هر نوع عملیات نظامی علیه ایران یک ماجرای کوتاه مدت نخواهد بود بلکه یک روند پیچیده و درازمدت رویارویی را به جریان خواهد انداخت.وی توصیه می کند که باید عملیات نظامی علیه ایران قطعا مردود دانسته شود.
كریس پاتن كمیسر پیشین روابط خارجی اتحادیه اروپا نیز در این باره در مصاحبه ای با روزنامه الحیات می گوید : پیچیدگی اوضاع عراق اجرای هر گونه اقدام نظامی بر ضد ایران را خطرناك و تقریبا غیرممكن ساخته است .
پاتن در ادامه اعتراف می کند که : هم اكنون ایرانی ها احساس جرات و شهامت بیشتری درباره نقش منطقه ای خود دارند. ایرانی ها اكنون همچنین احساس میهن دوستی مستحكمی دارند كه این احساس را در سخنان رئیس جمهوری ایران می‌توان یافت.كریس پاتن در پایان می گوید: ایران به علت نحوه رفتار امریكا در عراق اكنون مهمترین بازیگر منطقه شده است .
روزنامه آمریكایی "واشنگتن پست" هم در تحلیلی با نام گزینه های بوش در مقابل ایران با غیر منطقی خواندن گزینه حمله نظامی به ایران نوشت :"به چند دلیل اقدام نظامی علیه ایران توجیه منطقی و عقلی ندارد :
  اول این كه حمله نظامی نمی تواند تضمین كند كه ایران برنامه هسته ای خود را متوقف خواهد كرد ، چرا كه بخش های عمده برنامه هسته ای ایران زیر زمین است و حملات كارایی ندارد.
دوم این كه ، نیروهای آمریكایی در عراق و افغانستان مشغول هستند و توانایی اداره جنگ دیگر و نابودی مراكز هسته ای ایران را ندارند .
سوم این كه اگر ایران به سلاح هسته ای دست یابد ، تهدید واقعی آن برای رقبای منطقه ای ‍ است نه برای آمریكا . _ چهارم ، اگر آمریكا به دلیل دفاع از اسرائیل وارد مقابله با ایران شده است ، باید گفت اسرائیل خود به دلیل دارا بودن سلاح اتمی می تواند از خود دفاع كند .
پنجم ، پاسخ نظامی با واكنش آمریكا در برابر دستیابی پاكستان به تسلیحات اتمی مطابق نیست .
 ششم ، انتخاب اقدام نظامی به ایران در این شرایط به خصوص پس از شكست در كشف تسلیحات اتمی در عراق احساسات ضد آمریكایی را به ویژه در جهان اسلام را بر خواهد انگیخت و مشكل بتوان حتی حمایت جهانی را از سیاست های آمریكایی جلب كرد .

عمق نفوذ استراتژیک
نیویورك تایمز در گزارشی اعتراف كرده است :"هم اكنون رئیس جمهور ایران ، محمود احمدی نژاد اروپا و آمریكا را می كوبد و خواهان پاك شدن نام اسرائیل از روی نقشه جهان است و هولوكاست را افسانه می خواند . تعدادی زیادی در سراسر جهان ، از رانندگان تاكسی در مراكش گرفته تا شهروندان خیابان قاهره می گویند این مرد و دیدگاههایش را دوست دارند." این روزنامه آمریكایی افزوده است : رئیس جمهور ایران با سیاست خارجی تهاجمی خود می كوشد به یك قدرت منطقه ای تبدیل شود و به گونه ای خلأ ناشی از فروپاشی ناسیونالیسم عربی و وجود هرگونه كشور حاكم و مسلط در منطقه را پر كند . این در حالی است كه آمریكا و اروپا به این امید بسته‌اند كه شورای امنیت به آنها در مهار ایران كمك كند .
حسنی مبارک رئیس جمهوری مصر نیز در جریان سفر دیک چنی معاون جرج بوش می گوید : مشکل اساسا سیاسی است و تنها از طریق سیاسی حل می شود ومنطقه یوگسلاوی یا پاناما نیست، شیعیان در تمام کشورها پراکنده پراکنده اند، و ایران ستون فقرات آن را تشکیل می دهد.
در اظهارات مبارک که در روزنامه "المصری الیوم" نقل شده است، رئیس جمهور مصر همچنین حمله به ایران را عاملی برای افزایش و تقویت درگیری ها و شورش ها در عراق عنوان کرده است.
یك روزنامه روسی هم در این باره می نویسد، حمله احتمالی اسرائیل به ایران به بهانه برنامه‌های هسته‌ای آن، تهران را به رهبر جهان اسلام در مبارزه با صهیونیسم تبدیل می كند

                       
روزنامه "ایندیپندنت " چاپ لندن نیز می نویسد: یك حمله موشكی اسراییل به ایران می تواند بشدت خطرناك و پیامدهای جبران ناپذیری از قبیل انتقامجویی تهران ، شعله ور شدن خشم جهان اسلام نسبت به غرب و سرنگونی چندین حكومت دوست غرب در منطقه خاورمیانه را به همراه داشته باشد.
ایندیپندنت نوشت : با توجه به وسعت ، قدرت ، پرخاشگری و ثروت ایران ، اعمال تحریمهای اقتصادی علیه آن كشور اگرچه سختیهایی را برای زندگی و رشد اقتصادی آن به همراه خواهد داشت ، ولی احتمالا كارساز نخواهد بود، بویژه آنكه فرهنگ مذهب شیعه آماده از خودگذشتگی و شهادت طلبی است
این روزنامه نگار انگلیسی اضافه كرد: ایرانیها خواستار اذعان غرب به ابرقدرت بودن ایران در منطقه هستند. این اعتراف چه اشكالی دارد، چرا نباید به امری چنین آشكاری معترف بود.

سلاح های خدادادی
دیونلسون از موسسه مالی "ای.سی.نلسون" گفت :
 ایران بالای تنگه هرمز قرار دارد و حدود چهل درصد از صادرات نفت جهان از این تنگه می گذرد و در صورتی كه این تنگه مشكلی پیدا كند ، بحران بزرگی در بازار نفت پیش می آید . جان روتلیج نیز تأكید كرد بروز بحران در بازار نفت طبیعی است با این وجود ، باید هر اقدامی برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای صورت گیرد . ماكس فریس كارشناس دیگری گفت : ایران از هم اكنون جنگ اقتصادی علیه آمریكا را آغاز كرده است و در اقدامی پیشگیرانه در حال خارج كردن دارائی‌های بانكی خود از كشورهای غربی است و سعی دارد با رایزنی با صادر كنندگان نفت در اوپك ، تولید نفت را كم كند .
بخش اطلاعات سازمان انرژی آمریكا نیز در گزارشی ، ایران را بازیگر اصلی بازار نفت و گاز جهان آینده ارزیابی كرد و نسبت به اعمال هرگونه تحریم علیه كشورمان هشدار داد .
روزنامه "تایمز" لندن نیز در تحلیلی مشابه ، هرگونه اقدام نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران را احمقانه خواند و نوشت : "بسیاری از مدافعان جنگ عراق هم با هرگونه اقدام نظامی علیه ایران مخالفند و حتی مسئولان اطلاعاتی اسرائیل نیز به صورت خصوصی چنین عملی را احمقانه ارزیابی می كنند . باید توجه داشت ، حتی نوع ملایم این طرح كه شامل حمله نظامی محدودی به مراكز هسته ای ایران است ، نیز نتایج بسیار بحران آمیزی در پی خواهد داشت .
به نوشته این روزنامه انگلیسی ، "هرگونه اقدام نظامی علیه مراكز هسته ای این كشور ، فعایت های هسته ای این كشور را تنها بین دو تا چهار سال می تواند به تعویق بیندازد . اما در مقابل ، نتایج منفی چنین حمله ای بی شمار خواهند بود . افزایش روحیه جهادی در خاورمیانه ، گسترش حمله بر ضد غرب ، تلفات نیروهای حمله كننده ، افزایش شورش در عراق و افغانستان ، افزایش خطر عبور كشتی های نفتكش از تنگه هرمز و افزایش سرسام آور قیمت نفت همگی می توانند از جمله نتایج بالقوه بحران زای هرگونه حمله هرچند محدود به مراكز هسته ای ایران باشند" .
نشریه آمریكایی بالتیموریسان نیز نوشت : اگر بتوان معجزه ای كرد و برنامه هسته ای ایران را نابود كرد همه دولت های اروپایی و آمریكا نفس راحتی خواهند كشید اما افسوس كه در دنیای واقعی چنین راه حل های جادوئی وجود ندارد . باید اجازه داد ایران به توانایی هسته ای دست پیدا كند .
روزنامه كویتی "الرای العام"نیز می گوید : هر گونه تحریمی علیه ایران موجب زیان كشورهای غربی و بالا رفتن بی سابقه قیمت نفت می شود كه اولین قربانی آن غربی ها هستند . به نوشته الرای العام ، انواع دیگر تحریمهایی كه احتمال دارد بر ضد ایران وضع شود تحریمهای جدیدی نیست و انقلاب اسلامی از ابتدای پیروزی خود با این وضعیت ها سازگاری پیدا كرده است . جمهوری اسلامی معتقد است كه موضع حفظ برنامه اتمی موضعی ملی است و مردم برخورداری از انرژی اتمی را  حق خود می دانند .
 راهام الیون مشاور سابق وزارت دفاع آمریكا هم به تلویزیون العربیه گفت : هر گونه تهدید علیه ایران باعث افزایش روحیه و راسخ تر شدن عزم مردم ایران برای حركت به جلو خواهد شد .
مرکز تحقیقات استراتژیک و و مطالعات بین اللمللی آمریکا هم در گزارشی می گوید : قیمت های جهانی نفت در برابر هر گونه حمله نظامی به ایران تا 400 دلار افزایش دهد. جورج سورس برنده جایزه نوبل  و تحلیلگر اقتصادی در مصاحبه ای با برنامه ی اقتصادی شبکه CNN از افزایش قیمت نفت تا 262 دلار در صورت حمله نظامی به ایران خبر می دهد.

نتیجه گیری :منطق گاوچرانی!
آیا آمریکایی ها دست به یک دیوانگی خواهند زد؟!

گاه قدمهایی که امریکایی ها برمی دارند تنها با منطق گاوچرانی مطابقت می کند اما بی شک در صورتی که آنان این منطق را برای ایران هم بپیجند ، روحیه شهادت طلبی به همراه هوش ایرانی برای  گوریل آمریکایی درسی فراموش ناشدنی خواهد داد.به هر حال تهدید امریكا علیه ایران،  جدی است هر چند احتمال عملی شدن آن اندك به نظر می رسد اما  باید هوشیار بود و اقدامات لازم را برای مقابله با این تهدید به عمل اورد. این اقدامات، تنها بعد نظامی ندارد و تمام ابعاد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را شامل می شود. همچنین باید شرایط ویژه را در كشور برنامه ریزی كرد بدون آن كه لازم باشد اقدامات نمایشی و تبلیغاتی به عمل آوریم كه موجب نگرانی در جامعه و احیانا تاثیرات سوء اقتصادی و امنیتی شود .
به احتمال زیاد آمریکایی ها براندازی از درون و افزایش فشار سیاسی در كنار افزایش دامنه تبلیغاتی تا رسیدن به سازش و احتمالا یک انقلاب نارنجی و حداقل کاهش توجیه دفاع در بین ملت ایران  را انتخاب خواهند کرد .اما به هر حال در این صورت نیز مساله این است که برای آن تا ابد صبر   نمی کنند! شاید با اقداماتی چون تحریک قومیتها و یا حمله و اشغال سوریه ،کاتالیزوری برای آن فراهم کنند . عقربه ها همه چیز را مشخص خواهند کرد.
امام خمینی (ره) :
همه روز باید ملت ما این معنا را داشته باشد كه امروز روز عاشوراست و ما باید مقابل ظلم بایستیم و همین جا هم كربلاست و باید نقش كربلا را پیاده كنیم ، انحصار به یك زمین نداشته ، انحصار به یك افراد نداشته ، قضیه كربلا منحصر به یك جمعیت هفتاد و چند نفری و یك زمین كربلا نبوده ، همه زمینها باید این نقشه را اجرا كنند و همه روزها غفلت نكنند . ملتها باید غفلت نكنند از این كه همیشه باید مقابل ظلم باشند .جمعه 5 اسفند 1384

یا متقم انتقمباشد تا موعود انتقام فرا رسد

امام خمینی (ره):

مسلمانان باید بدانند كه پس از انقلاب اسلامى و توجه به قدرت خارق العاده اسلام ، توطئه هاى و نقشه هاى آمریكا از ایجاد تفرقه بین برادران اهل سنت و تشیع و هجوم به ایران كه مركز ثقل نهضت اسلامى است ، تا نقشه عمیق و گسترده هجوم به لبنان و آن جنایات عظیم ، همه و همه براى اسلام زدائى و تضعیف این قدرت الهى است باید بدانند نقشه آمریكا كه به دست خبیث اسرائیل در جریان است ، به بیروت و لبنان خلاصه نمى شود، كه اسلام در همه جا، در كشورهاى اسلامى خصوصا منطقه خلیج فارس و حجاز مركز وحى الهى ، هدف است هدف اول آن است كه حكام منطقه گوش و چشم بسته در فرمان آمریكا و از آن دردناكتر اسرائیل باشند و ننگ هر تحقیر و نوكرى را بپذیرند در چنین جو و فاجعه عظیمى ، ملّت هاى اسلامى نباید بى تفاوت باشند و از هیچ كوشش در راه حفظ اسلام و كشورهاى اسلامى نباید دریغ كنند.
... امروز غیر از دیروز است . دیروز نفهمیده بودند قدرت اسلام را، امروز فهمیده اند كه در جاى كوچكى مثل كشور ایران وقتى كه صداى اسلام بلند شد، حتى در آمریكا هم این صدا بلند شد، این را فهمیده اند. امـــــــروز منا فعشان هم در خطر است ، ما شكى نداریم . براى این كه آنها مى خواهند بیایند خلیج فارس را هم بگیرند، نفت هاى همه را ببرند، اسلام مانع از این است . آمریكا مى خواهد قدرتش را بر همه دنیا تحمیل كند.                    

السلام علیک یا روح الله