تبلیغات
خاکریز - و انقلاب روح الله صادر شد

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب


سه شنبه 16 خرداد 1385

و انقلاب روح الله صادر شدسخن نخست:
امام موسی کاظم(ع) :
«رَجُلٌ مِن قُم یَدعو النَاسَ اِلَی الحَقِّ،یَجتَمعُ مَعَهُ قَومً کَزُبرِ الحَدیدِ لا تَزِلهُم الرَیاحُ العَواصِف وَ لا یَملَونَ مِنَ الحَربِ و لا یَجبُنون و عَلیَ اللهِ یَتَوَکَّلونَ وَ العاقِبَهُ للمُتَقینَ.» «بحار ج60،ص216»
«مردی از قم، مردم را به سوی حق دعوت می کند،جماعتی همانند پاره های آهن گرد او جمع می شوند که طوفان های سهمگین آنان را به لرزه در نمی آورد،ازجنگ نمی هراسند و ترسی به دل راه نمی دهند ، بر خدا توکل دارند و سرانجام ، پیروزی با پارسایان است.»
مقام معظم رهبری:
«این دوران ،دوران اسلام و دوران غلبه ارزش های الهی و معنوی است.این دوران، دوران امام خمینی (قدس سره) می باشد.»
امام خمینی(ره):
«انقلاب ما محدود به ایران نیست،انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچم داری حضرت حجت (ارواحنا فده) است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهاد و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد.»
در توصیف خورشید:
شهید حضرت آیت الله سید محمد باقر صدر(ره):
در میان پیروان پیامبر اکرم(ص)طی چهاده قرن که از تاریخ اسلام گذشته است .کمتر کسی را می توان پیدا کرد که تاثیر جامعی چون امام خمینی(ره) از خود بر جای گذاشته باشد .
مرحوم آیت ا... العظمی گلپایگانی (ره):
سلام و صلوات خدا بر روح بزرگ مردی که با مجاهدات بزرگ و فداکاری ها و رهبری های قاطع خود اسلام را در عالم اسلام زنده کرد و ندای تکبیر و توحید را به گوش جهانیان رساند و مجد و عظمت مسلمانان را به آن ها بازگرداند و فریاد کوبنده اش دل های مستکبران ابر قدرت را به لرزه در آورد .
شهید محراب حضرت آیت ا...اشرفی اصفهانی(ره) :
دیگران را نمی شود با امام خمینی مقایسه کرد، در زمان غیبت کسی را مانند امام امت ندیده ام.
حضرت آیت ا... فاضل لنکرانی (حفظه ا...):
امام جدا مصداق انسان کامل بود.شاید در طول تاریخ روحانیت تشیع و جهان اسلام نتوانیم نظیر و بدیلی برای ایشان پیدا کنیم.
حضرت آیت الله جوادی املی (دام عزه):
امام خمینی یکی از بزرگترین نایبان امامان معصوم(ع) بود.
حضرت آیت الله مصباح یزدی(حفظه الله):
دست کم دو قرن لازم است تا {امام (ره)و}تاثیری که ایشان در جامعه بشریت گذاشته دقیقا ارزش یابی شود.


گلوله ای از صدر اسلام:
«او همچون گلو له ای بود که از صدر اسلام شلیک شده و بر قلب قرن بیستم نشسته ب ود.»              محمد حسین هیکل(روزنامه نگار مشهور مصری)
«گویی شخصیتی از شخصیت های آزمون بزرگ صدر اسلام (فتنه الکبری)با معجزه ای به دنیا بازگشته تا پس از پیروزی امویان و به خون غلیتدن شهیدان اهل بیت (ع)، سپاه علی(ع) را رهبری کند.»       محمد حسین هیکل(روزنامه نگار مشهور مصری)
«با گذشت چند سال از عروج امام اکنون نیز افکار و اندیشه های ایشان در جهان طرفداران فروانی دارد.»                                                                                                                                     شکفو عمر (مفتی اعظم کرواسی)
«ایشان از گذشته آمده بود  و در حال زندگی می کرد ولی بیان گرو نمایان گر آینده بود.»            احمد هوبر (محقق سویسی)
«وی از جمله افرادی بود که خداوند سبحان ، علمی نافع و عقلی جلوتر از زمان به وی اعطا کرده بود.» شیخ محمد طنطاوی (مفتی اعظم دانشگاه الازهر مصر)
روح الله در نگاه دگران :
«چه باید کرد،با چه وسیله و امکانی جلوی حرکت بنیاد گرایی اسلام را باید گرفت!این پیرمرد جماران ما را دیوانه کرده است.»   

 هیک، وزیر وقت امور خارجه آمریکا در سخنرانی مجلس سنای این کشور
آمریکا تاکنون موفق نشده است در برابر حتی یکی از مواضع رهبری انقلاب موفق و پیروز شود  و هنوز ابعاد مرموز و سری رهبری غیر عادی انقلاب ایران ناشناخته است.     

  هیک، وزیر وقت امور خارجه آمریکا در سخنرانی مجلس سنای این کشور
«او فراتز از زمان می اندیشید و در بعد مکان نمی گنجید»

میخاییل گورباچف (آخرین رئیس جمهور شوروی)
تردیدی نمی باشد که ایشان یکی از مردان بزرگ تاریخ در این قرن بود. کمتر کسی را امروز می توان یافت که از نفوذی همانند آن چه که نه تنها در ایران بلکه در جهان داشت برخوردار باشد  و توجه قدرت های بزرگ را تا این حد به خود معطوف دارد.   

هنری کراکت،کاردار سیاسی نظامی آمریکا در ایران(78-1972)
به گمان من مورخان روزی نشان خواهند داد که او مردی بود  که شخصیتش به خوبی درک نشده بود او مردی بود که تنها قضاوت خدا را قبول داشت و سازش کاری نکرد.                      م. افتخازداده.انقلاب اسلامی و مواضع استکبار جهانی،ص168

مردی از یاد آوران
امام خمینی (ره) پیامبر تازه ای نبود، اما او از یاد آوران بود، ازمخاطبان «انت مذکر»که عهد فطری مردمان با خداوند را به آنان یاد آوری کرد و پس از چند قرن که از هبوط بشر در مصداق جمع کلی می گذشت چون اسلاف خویش  ازابراهیم (ع) و محمد(ص)دوره ای ازجاهلیت را شکست وعصر دیگری از دینداری را آغاز کرد،این عصر تازه راباید عصر امام خمینی(ره)نام نهاد.
جهان ،امروز از دوران انتقال از یک عصر به عصری دیگر قرار دارد و تا این انتقال به انجام رسد دیگر روی ثبات به خود نخواهد دید.

و انقلاب روح الله صادر شد . . .
«امام خمینی (ره) بیدارگر همه موحدان در عصر ما است .احیای دین و معنویت در روزگاری که سیطره مادیت و ابزار مادی  اندیشه های ضد معنوی جامعه بشری را در چنبره خود گرفته بود، مدیون امام خمینی (ره)و یاران انقلاب اسلامی است.»

پروفسور یاوس اوسوس
«آن چه در ایران در سل 1979 رخ داد نه تنها برای ایرانیان بلکه برای تمام ادیان جهان نقطه عطفی بود، نقطه عطفی که از بازگشت میلیون ها نفر در سراسر دنیا به اصول گرایی مذهبی خبر می دهد.»                          شبکه اول تلویزیون بی بی سی انگلی
«غرب اکنون در برابر شمار زیادی از روشنفکران، اندیشمندان،هنرمندان و بازرگانانی که اسلام را انتخاب نموده اند سرگردان شده است.»

مجله اکتبر،چاپ مصر،ماهنامه صبح (75.2.28)
«اکنون در نقاطی که حتی جانشینان آیت الله خمینی فکر آن را نمی کنندانقلاب اسلامی در حال گسترش است. »            روزنامه اسپانیای ا.ب.ث
«تمدن غرب از بیم حاکم شدن مفاهیم اسلامی اعتماد به نفس خود را از دست داده است.»
روژه گارودی (اندیشمندان و فیلسوف فرانسوی)
«جهان امروز جهانی به شدت دینی است و نمی توان آن را چنان که بسیاری از تحلیل گران نوگرا(خواه از روی تفنن و خواه از روی یاس)اعلام کرده اند جهانی سکولار نامید...میل به دین همواره در بشر وجود داشته است و از میان بردن آن عملا امری محال است . البته متفکران تندرو روشنفکر و اخلاف امروزی آن ها به چنین چیزی اندیشیده و می اندیشند»
پیتر ال برگر(استاد دانشگاه بوستون آمریکا)

« . . . امروزه {حتی}برای فیزیک دانان، کیهان شناسان،منجامن غربی، سود آور شده است که در عنوان کتابهایشان اسم خدا را بگنجاند،گرچه در داخل کتاب ، کاری به خدای سنتی نداشته باشند، لذا عناوینی  نظیر The Mind Of God (ذهنیت خدا)و God And New Physics(خدا و فیزیک جدید)و غیره رایج شده است.                   مهدی گلشنی ، از علم سکولار تا علم دینی
امروز در اروپا احساس می شود سقو دیوار برلین با انقلاب و قیامی که شما آغاز کردید مرتبط است . تاثیرات این قیام اسلامی امروز در اروپا محسوس است . . .امام خمینی (ره)نه تنها مسلمانان را بیدار کردند بلکه بر جهان غیر اسلام نیزاز خود تاثیراتی بر جای نهادند . . . بدانید آن مرد سال خورده که رهبر شما بود(امام) هرگز نمرده است، بلکه هنوز زنده است و فعال،چرا که همه این تحولات به دست ایشان ایجاد شده است.               احمد هوبر(روزنامه نگار تازه مسلمان سوئیسی)

به عقیده من هیچ صدایی در قرن بیستم مثل صدای امام جهان را به لرزه در نیاورد. حضرت امام پس از جنگ جهانی اولین شخصیتی بود که به صورت جهانی «طلسم سکوت»را در مقابل طاغوت و ظلم شکستند. اگر این طلسم نشکسته بود امروز شوروی زنده بود.
آثار انقلاب اسلامی از مرزهای ایران فراتر رفته است و اساسا این انقلاب  بزرگ ترین منبع الهام دهنده برای جنبش های سیاسی و اسلامیدر خاورمیانه و اسلام است.

دکتر ماروین زونیس (استاد دانشگاه میشیگان امریکا)
به طور کلی این غیر قابل انکار است که امروزه گرچه دین های بزرگ در حال عقب نشینی و یا دست کم سرگرم دفاع از خود هستند . . . اسلام رو به پیشرفت نهاده است.  روژه دوپا سکیه (نویسنده سوئیسی)

راه روشن . . .
هیهات كه خمینى، در برابر تجاوز دیوسیرتان و مشركان وكافران به حریم قرآن كریم و عترت رسول خدا و امت محمد ـ صلى الله علیه و آله و سلم ـ و پیروان ابراهیم حنیف ساكت و آرام بماند و یا نظاره‏گر صحنه‏هاى ذلت و حقارت مسلمانان باشد.من خون و جان ناقابل خویش را براى اداى واجب حق و فریضه دفاع از مسلمانان آماده نموده‏ام و در انتظار فوز عظیم شهادتم .قدرت‏ها و ابر قدرت‏ها و نوكران آنان مطمئن باشند كه اگر خمینى یكه و تنها هم بماند به راه خود كه راه مبارزه با كفر و ظلم و شرك و بت پرستى است ادامه مى‏دهد و به یارى خدا در كنار بسیجیان جهان اسلام، این پا برهنه‏هاى مغضوب دیكتاتورها، خواب راحت را از دیدگان جهانخواران و سرسپردگانى كه به ستم و ظلم خویشتن اصرار مى‏نمایند سلب خواهد كرد . ( پیام برائت به زائران بیت الله الحرام صحیفه نور جلد 20 ص 114 ـ 113 تاریخ: 6/5/ 66
من‏با اطمینان مى‏گویم اسلام ابر قدرت‏ها را به خاك مذلت مى‏نشاند، اسلام موانع بزرگ داخل و خارج محدوده خود را یكى پس از دیگرى بر طرف و سنگرهاى كلیدى جهان را فتح خواهد كرد.
بحمد الله امروز قدرت ایرانى و قدرت اسلام در ایران به طورى است كه توجه همه ملت‏هاى ضعیف را به خودش معطوف كرده است و اسلام صادر شد در سر تا سر دنیا.از این سیاه‏هاى ـ كه در ـ عزیزى كه در آمریكا هستند و تا آفریقا و تا شوروى و همه جا، نور اسلام تابیده است و توجه مردم به اسلام شده است.و منظور ما از صدور انقلاب همین بود و تحقق پیدا كرد و انشاء الله اسلام در همه جا غلبه بر كفر خواهد پیدا كرد
اگر بخواهید به همه مشكلات پیروز بشوید باید همه محكم بایستید در مقابل همه قدرت‏ها، باید مهیا كنید خودتان را در مقابل همه مشكلات، باید ارزش‏هاى انسانى را از اینجا به همه جا صادر كنید، و استقلال خودتان را همه جور، استقلال فرهنگى، استقلال اقتصادى، استقلال اجتماعى همه اینها را باید شما محكم نگاه دارید و این در سایه این است كه توجه به مكتب اسلام و اتكال به خداى بزرگ و با هم هم‏پیمان شدن و همه قشرها برادر دانستن یكدیگر است.
ما انقلابمان را به تمام جهان صادر مى‏كنیم چرا كه انقلاب ما اسلامى است و تا بانگ لا اله الا الله و محمد رسول الله بر تمام جهان طنین نیفكند مبارزه هست و تا مبارزه در هر كجاى جهان علیه مستكبرین هست ما هستیم.