تبلیغات
خاکریز - از آیت الله مصباح یزدی

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب


یکشنبه 20 فروردین 1385

از آیت الله مصباح یزدیلالایی های شیرین!
 این ها معتقدند که قرآن کریم همچون دیوان حافظ است که هر کسی می تواند از آن برداشتی داشته باشد و بر طبق سلیقه ی خود آیات آن را تفسیر کند و به قول معروف:
هر کسی از ظن خود شد یار من
از درون من نجست اسرار من
آنها برای این که من و شما را خواب کنند، این را می خوانند ، لالایی های شیرین است! تولرانس ،تساهل و تسامح ، صلح طلبی ، لبخند، گفت و گو ، کنار گذاشتن  جدال و ستیزه ،مهربانی، صمیمت و ...شما مهربانی کن تا او هر کاری که می خواهد بکند! شما سلاح خود را کنار بگذار و خلع سلاح شو، تا او هر جور که می خواهد بر تو مسلط شود!متاسفیم که بعضی خواص ما هم در دام این افسون ها گرفتار آمده اند و لااقل تجربه اش را صحیح می دانند که آدمی مدتی این را تجربه بکند و دست از جنگ و ستیز با دشمنان خدا بر دارد به امید اینکه انان دلشان مهربان شده و به راه آمده باشند.
دشمنان چند چهره
باید بدانیم که دشمن خارجی بدون ارتباط با عوامل داخلی موفقیتی نخواهند داشت و. تجربه تاریخ و تجربه های همین دوران های اخیر کشور خودمان و کشور های دیگر   و حتی تاریخ صدراسلام همین را نشان داده است . قرآن می فرماید :«و فیکم سماعون لهم»در میان شما خبر چین هایی هستند که اسرار شما را به دشمانان خاجی و بیگانه اطلاع می دعند . کسانی دور و چند چهره هستند، در ظاهر اظهار ایمان و همراهی و همگامی می کنند، اما دردل، دشمن سرسخت شما هستند. در صدر اسلام هم یکی از بزرگترین بلاهایی که پیامبر(ص) و امیر المومنین(ع) به آن مبتلابودند، وجود این منافقین بود که مردم ساده دل این ها خودی تلقی می کردند ،ولی آنهایی که با هوش بودند می دانستندکه اینها دشمنان خطرناکی هستند که گاهی خطرشان از دشمنان خارجی هم بیشتر است.به هر حال تاملی در تاریخ اسلام و در آیات قرآن مربوط به وقایع صدر اسلام و در کلمات امیر المونین نشان می دهد که خطر این عمال داخلی و نیرو های چند چهره خیلی بیشتر از دشمنان بی نقاب است.


نفوذ در دستگاه حاکمه
شاید کسی در کشور تردیدی نداشته باشد که عملکرد دولت در این چند سال اخیر در زمینه فرهنگی بسیار ضعیف و ناکارآمد بوده و عملا طوری شده که در جهت اهداف ضد انقلاب و ضد اسلام پیش رفته است!حتی مقام معظم رهبری هم صریحا به این مطلب اشاره کردند و درباره بعضی از مسئولان گفتند که حتی یک کار برای اسلام نکردند،بلکه بعضی از کارهایشان صد در صد ضد اسلامی است.به هر حال نتیجه آن عملکرد همین است که می بینید روز به روز به خصوص در مورد جوانان،اعم از دانشجویان و غیر دانشجویان،؟زمینه های فساد اخلاقی افزایش می یابد،که این فساد از یک طرف با بیکاری و فقر و عقب افتادگی توام است و از طرف دیگر با انحرافات فکری و عقیدتی. فساد فکری با القاء شبهات از طرف بعضی از اشخاصی که مورد تایید بعضی از مسولان هم واقع شده اند انجام می گیرد.


به هر حال وضع نابهنجاری از لحاظ فرهنگی در این سال ها به وجود آمد. این چیز مسلمی است که فکر نمی کنم به استدلال واثبات احتیاج داشته باشد. آنچه احتیاج به بحث دارد این است که آیا این وضع با یک نقشه ی طراحی شده ای از داخل یا خارج انجام گرفته و یا اتفاقی و در اثر مسامحه و سهل انگاری و غفلت و نا آگاهی به وجود آمده است؟
شواهد زیادی هست که همه این ها در اثر نا آگاهی نبوده و بلکه یک روند رو به رشد حساب شده ای داشته است که وقتی آدم مراحلش را نگاه می کند و کیفیت گفتارها و رفتارها را می بیند ، معلوم می شود از یک نقطه ای شروع شده و به تدریج رشد کرده است . کسی اگر خیلی خوشبین باشد، می گوید لااقل دست اندر کاران و مسولان رسمی کشور   سو ء نیتی نداشته اند ، ولی احتمال این هست که بعضی از کسانی که به هر حال سر و سری با بیگانگان داشته اند ، توانسته اند در بعضی از پست های حساس کشور نفوذ کنند و مقاصد شوم دشمنان اسلام و انقلاب را به کمک مزدوران و نا آگاهان به اجرا در آورند.


اصلاح طلبان و فرصت طلبان:
استاد مطهری در کتاب (نهضت های صد ساله)با آن دور اندیشی و تجربه ای که از دوران مشروطیت داشت ، روی این مساله تکیه می کرد که انقلاب را اصلاح طلبان به وجود می آورند و فرصت طلبان منحرف می کنند. ایشان بسیار هشدار می داد که انقلابیون راستین مواظب باشند که غرب زده ها در درون ما نفوذ پیدا نکنند تا حقایق اسلامی و انقلابی را از مسیر خودش منحرف کنند.

شناسایی ستون پنجم
اگر امام درباره بعضی گروهک ها فرمود: که آن ها از تروریست ها و از کفار بدتر هستند به این جهت بود که یک چهره و ظاهر اسلامی و فربینده داشتند که مردم فریب آن ها را می خوردند .آن ها اهل نمازند، اهل روزه اند، اهل عبادتند و حمایت از اسلام و انقلاب می کنند، ولی در باطن ، دلشان با کفار و دشمنان اسلام است.
بنابراین برای دفاع موفق ،شناسایی عناصر داخلی و ستون پنجم دشمن در یک نظام مهم است . بسیاری از مردمی که خودشان اهل صداقت و پاکی ودرستی هستند حتی باور نمی کنند که در میان آنها عناصر چند چهره و خطرناکی با قیافه های ظاهر الصلاح ، ولی دلهای پلید و نیت های شوم حضور دارند و به واسطه ی همین ظواهر اسلامی فریب آ ن ها را می خورند.